Работилници PDF Print E-mail

За работилницата

Покана

.PosterUrban

Ве покануваме да аплицирате за учество на меѓународната работилницата за параметричко обликување со користење на софтверски алатки URBAN PARA-SITES која ќе се одржи од понеделник 20.10 до недела 26.10.2014 година на Архитектонски факултет, Универзитет Св. Кирил и Методиј во Скопје. Работилницата ќе биде водена од архитект м-р Гамзе Гундуз и архитект м-р Ерина Филиповска, алумни на IAAC (Institute for Advanced Architecture of Catalonia) во Барселона. Гостин-предавач на работилницата е Проф. д-р Митко Хаџи Пуља од Архитектонски факултет во Скопје.

Сите дополнителни информации можете да ги најдете на веб страната: www.skolab.com.

arhitekton

балканфорум